משלוח חינם ברכישה מעל 299₪

ספר תורה ספרדי

ספר תורה ספרדי הינו ספר תורה אשר נכתב במסורת הספרדית בכתב ספרדי, בשונה למשל מהכתב האשכנזי.

ספר תורה זה גם נכתב על קלף העשוי עור מיוחד מעורות של בעלי חיים כשרים. כמו כן, הוא בעל מספר אספקטים מיוחדים וייחודיים המבדילים אותו מיתר ספרי התורה האחרים.

במרבית המקרים, הספר הספרדי מעוטר באותיות מוארות גדולות המעוטרות במגוון עיצובים.

ישנה חשיבות רבה במסורת היהודית והוא משמש עבור קריאה בתורה בבתי כנסת ואף משמש בטקסים מיוחדים כאלו ואחרים, כמו למשל בר מצוות ו/או חתונות ועוד.

ספר תורה ספרדי לילדים

זהו ספר תורה שנכתב במיוחד עבור ילדים, כאשר הוא קטן יותר וקליל יותר מאשר ספר תורה רגיל, וכתב היד שבו כתוב בצורה גדולה וברורה יותר כך שגם לילדים יהיה קל יותר לקרוא. ספר תורה זה עשוי להתלוות באיורים או תמונות, מה שיכול לעזור לילדים להבין את הטקסט. בעיקר משום שמדובר בילדים, עדיף לדאוג להגנה על תשמישי הקדושה שלהם, כמו למשל כיסוי לתפילין או לספר תורה, כך שלא יפגעו או יהרסו.

דבר נוסף, ספר תורה זה מסייע מאוד לילדים בכל הנוגע ללמידה מהנה יותר על התורה וגם עוזר להם לפתח הערכה כלפי המסורת היהודית.

טיפים לבחירת ספר תורה ספרדי עבור ילדים

  • בני כמה הילדים שלכם? מה רמת העניין שלהם? ספר תורה עבור ילדים צעירים יהיה פשוט יותר עם יותר תמונות, בעוד שספר תורה עבור בוגרים יותר יהיה הרבה יותר מפורט וגם יכלול פחות תמונות.
  • מומלץ לבחור ספר תורה ספרדי עמיד וקל משקל, כזה עם טקסט פשוט ומובן לצד תמונות / איורים.
  • מומלץ לקרוא ביקורות של הורים אחרים על מנת לראות מה הם אומרים על הספר תורה, האם התגובות היו חיוביות?
  • תנו לילדים שלכם לבחור את ספר התורה האהוב עליו, קיראו אותו ביחד והפכו את הקריאה לחווייתית יותר על ידי השמעת קולות שונים.

אותיות של ספר תורה ספרדי

אלו הן אותיות מיוחדות אשר משמשות עבור כתיבה של ספר תורה בנוסח ספרדי, כאשר הן שונות מהאותיות של הכתב האשכנזי.

צורת האותיות יותר מרובעות ונכתבות בצורה שונה, כך למשל האות "ה'" נכתבת עם קו אנכי יותר ארוך. האותיות לעיתים קרובות יותר מעוטרות.

כך גם על תפילין מהודרות יש אותיות מיוחדות בצורה דומה.

ספר תורה ספרדי

ספר תורה בנוסח ספרדי עם מכון הסת"ם

עם אומנות הקודש ניתן להיות רגועים – לצד ניסיון רב שנים עם אנשי מקצוע מיומנים וסופרי סת"ם מקצועיים הבקיאים בחוקים ובכללים הנדרשים לצד דיוק מירבי, תשמישי קדושה העשויים מחומרים איכותיים ללא כל פשרה.

ניתן למצוא אצלנו מגוון תשמישים כמו קלפים למזוזה או תפילין, כיסויים המגנים מפגיעות כאלו ואחרות.

למה אתם מחכים? מוזמנים ליצור איתנו קשר, להשאיר פנייה או להגיע ישירות אלינו לחנות, אנחנו כאן מחכים לתת לכם את השירות המקצועי ביותר עם המוצרים האיכותיים ביותר.

שתפו לאדם שחייב לקרוא!

אצלנו תמצאו את המהודר ביותר.